Camikebir Mahallesi Uzun çarşı Sok No: 34 Geyve / SAKARYA

HAKKIMIZDA

Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu , 1981 yılında yapılan yasal düzenleme doğrultusunda , 1984 Yılı 24 Kasımında açılmıştır. “ Geyve Öğretmen Lokali ” adıyla , Konyalı Alibey Caddesinde Mülkiyeti Milli Eğitim Vakfına Ait eski bir binada ( Bina 1980'de kapatılan bir Öğretmen Derneğine ait iken, Devlet tarafından el konularak M.E.V'na devredilmiştir.) hizmet vermeye başlamıştır. Binada oturulamayacak durumda hasar meydana gelmesi üzerine, geçici olarak Belediye Binasında hizmetini sürdürmüş, Mart 1999'da Geyve Atatürk I.O. Binasına taşınmıştır. Geçen bu süre içinde çay,meşrubat servisi ve oyun salonu hizmeti dışında başka bir faaliyeti olmamıştır. 27. 11. 2006 tarihinde ihalesi yapılarak yapımına başlanan Geyve Kaymakamlığı Kültür Merkezi bitirilerek Öğretmenevi olarak tahsis edilmiş olup Kasım 2007'de geniş kapsamlı olarak hizmete sokulmuştur. Geyve Kaymakamlığı Kültür Merkezi ve Öğretmenevi bünyesinde; 1 toplantı salonu, 2 süit ve 9 normal (2 Kişilik) ve (1 tanesi dört kişilik) olmak üzere 11 yatak odası ve idari odaları bulunmaktadır.

Misyon

Milli Eğitim Sisteminin Genel Amaç ve Temel ilkeleri doğrultusunda yasa ve diğer ilgili mevzuatın uygulanması ve geliştirilmesinde hizmet veren, eğitim çalışanlarının ve kurumumuzda verilen hizmetin etkinlik ve verimlilikleri ile hizmet alanların memnuniyetlerinin artırılmasını sağlamaktır.

Vizyon

Çağdaş dünyanın gerektirdiği bilgi, beceri, değer, teknoloji ve kaliteli hizmetin etkin yaygın ve yararlı sunumunu sağlayarak ülkemizdeki diğer kurumlarla yarışacak düzeye erişmiş kaliteli seçkin ve yakın çevreye örneklik yapacak bir kurum olmaktır.